Pamatuji si, jak jsem koncem roku 2017 usilovně uvažovala nad určitou nespokojeností v profesní oblasti svého života. Byla to jedna z několika vln, kterým jsem čelila. Pro mnohé asi zcela z nepochopitelných důvodů – byla jsem totiž na vrcholu své kariéry. Dosáhla jsem velmi vysokého a komplexního vzdělání, pracovala na manažerské pozici v největší české farmaceutické společnosti. Moje příjmy byly opravdu vysoké, cestovala jsem po světě, pracovala v několika jazycích, byla nezávislá, a přesto ne zcela vždy naplněna… Samotná práce mě bavila, milovala jsem její mezinárodní rozměr (hovořím několika jazyky a jsem nadšená cestovatelka), nicméně po téměř 8 letech jsem v r. 2021 dospěla k závěru, že mínusy mého zaměstnavatele převažují nad plusy, a tak jsem se rozhodla pro změnu.

V lednu 2018 jsem si podala přihlášku k 3letému studiu homeopatie na České škole klasické homeopatie. Pamatuji si ten pocit a radost, která mě naplnila. Cítila jsem nové počátky ve svém životě.

Tomuto poměrně zásadnímu kroku předcházelo moje první setkání s postklasickou homeopatií v lednu 2017, kdy jsem se sama vydala na cestu hloubkové homeopatické léčby s cílem upevnění své vitální síly, odstranění některých akutních problémů v důsledku dlouhodobého přetížení nervové soustavy a nalezení větší rovnováhy ve svém životě (jak rádi v dnešní době říkáme work-life balance).

Studium homeopatie jsem dokončila na podzim 2021 a krátce předtím i dvouletý kurz medicínského minima.

Ani po 5 letech mě homeopatie nepřestává svými možnostmi fascinovat. Považuji ji za jistý způsob sebereflexe a psychoanalýzy, tedy způsob, jak na sobě dlouhodobě pracovat a odstraňovat to nefunkční ze svého života (např. staré křivdy či rodové predispozice), ale zejména jako nástroj, jak čelit extrémně náročným situacím ve svém životě (např. ztrátě milované osobě či stresovým situacím v zaměstnání či podnikání), a to bez zatěžování svého těla chemií a vedlejšími účinky klasických alopatických léků.

Proto, máte-li pocit, že na některé životní situace sami nestačíte, trápí vás různá onemocnění či jejich akutní projevy, jste sužováni vnitřními strachy či kritiky, s tím vším vám homeopatie může pomoci. Je potřeba říci, že není všemocná, ale může vám pomoci zkvalitnit váš život, udržet vaši mladistvost, posílit vaši imunitu a dodat rovnováhu, která možná ve vašem životě právě chybí.

Zvažujete-li homeopatickou léčbu, stanu se ráda vaší průvodkyní na této cestě a nabízím vám tak služby svého homeopatického poradenství.

Těším se na setkání, srdečně,
JUDr. Iva Bíliková